Krzesła drewniane – jak wybrać je do poszczególnych pomieszczeń w domu?

krzesło biurowe ergoomiczzne ergofix
Krzesło biurowe ergonomiczne – dlaczego go potrzebujesz?
29 sierpnia 2022
welur krzesło
Hit we wnętrzach – krzesło welurowe!
19 listopada 2022
drewniane krzesła w jadalni

Drewniane krzesła to prawdziwa klasyka i nigdy nie wychodzą z mody. Teraz w sklepach można znaleźć je w najróżniejszych wariantach do wyboru. Jak dobrać je do poszczególnych pomieszczeń w swoim domu? Zobacz nasz poradnik, który pomoże Ci w znalezieniu najlepszych wariantów krzeseł do jadalni, salonu oraz do kuchni!

Krzesła drewniane do jadalni

Najczęściej krzesła drewniane są umieszczane jadalni. To pomieszczenie, w którym spotykają się członkowie rodziny i razem jedzą posiłki. Tam również urządza się przyjęcia w gronie najbliższych.

Krzesła drewniane do jadalni należy dobrać do stylu pomieszczenia. W tradycyjnych wnętrzach sprawdzają się krzesła z dekoracyjnym wykończeniem, na przykład toczonymi nogami, wygiętymi oparciami. Z kolei w nowoczesnych wnętrzach najlepiej będą prezentowały się krzesła o minimalistycznej, geometrycznej budowie. Do wnętrz rustykalnych można z kolei wybrać krzesła o klasycznej budowie, na przykład popularne krzesła patyczaki czy krzesła z oparciem wykończonym w kształt litery X.

Dobre krzesło z drewna przeznaczone do jadalni powinno przede wszystkim charakteryzować się wysokim poziomem komfortu, ale również trwałości, aby mogło posłużyć na wiele lat. Najlepiej wybrać więc krzesła wykonane z wyższej jakości drewna, na przykład bukowego, dębowego czy jesionowego zamiast tych z drewna drzew iglastych, na przykład sosnowego, które jest lekkie, ale za to dość szybko się niszczy.

Gdy natomiast chodzi o komfort, zdecydowanie najlepszym wyborem będą krzesła wykończone za pomocą miękkiej tapicerki. Powinna ona przynajmniej znaleźć się na siedzisku, ale w sprzedaży można znaleźć również krzesła z tapicerowany oparciami.

Pod uwagę trzeba również wziąć wielkość pomieszczenia oraz długość stołu. Wszystko zależy od tego, jak dużo krzeseł planuje się zastosować w pomieszczeniu, więc trzeba też uwzględnić ich szerokość. Trzeba pamiętać o tym, że drewniane krzesło wyposażone w podłokietniki będzie zajmowało więcej miejsca niż to bez nich. Gdy zatem celem jest zmieszczenie jak największej liczby osób przy stole, wtedy warto zdecydować się na krzesła bez podłokietników.

Krzesła drewniane do salonu

Drewniane krzesła mogą również znaleźć się w salonie. Mogą one wtedy tworzyć w nim kącik jadalniany wraz ze stołem, ale również mogą one stanowić dopełnienie mebli wypoczynkowych i służyć zamiast klasycznych foteli.

W salonie z pewnością sprawdzi się miękkie i wygodne krzesło z drewna wykończone przyjemną w dotyku tapicerką, na przykład welurową, aksamitną. Warto poszukiwać wtedy modeli klubowych, które swoją budową przypominają fotele, dlatego też są wygodniejsze od standardowych krzeseł z drewna.

Również bardzo dobrym wyborem mogą być krzesła wykonane w całości z drewna o konstrukcji fotela, które charakteryzują się pochylonym oparciem oraz szerszym siedziskiem.

Krzesła drewniane do kuchni

Drewniane krzesła również świetnie nadają się do kuchni. W sprzedaży można znaleźć je w dwóch wariantach – jako standardowe krzesła oraz hokery, czyli krzesła wysokie, barowe, które mają dłuższe nogi i wyżej umieszczone siedzisko, dlatego można używać ich przy blacie.

Do kuchni bardzo dobrze sprawdzi się krzesło z drewna bez tapicerki, ponieważ w tym pomieszczeniu istnieje wyższe ryzyko jej zabrudzenia. Można zdecydować się na dokupienie poduszek na krzesła, które zapewniają wtedy większy komfort, a w razie potrzeby można po prostu je uprać w pralce.

Wybierając z kolei krzesła do małej kuchni, warto zdecydować się na taborety drewniane lub na krzesła składane, które w razie potrzeby można złożyć, aby nie zajmowały niepotrzebnie miejsca. Również dobrym wyborem mogą być krzesła sztaplowane, czyli takie, które mogą być układane na sobie, by oszczędzić miejsce.

Komentarze są wyłączone.