Hit we wnętrzach – krzesło welurowe!

drewniane krzesła w jadalni
Krzesła drewniane – jak wybrać je do poszczególnych pomieszczeń w domu?
10 października 2022
krzesła Embla 4LA LB UPH
Kiedy warto wybrać krzesło z podłokietnikami?
25 lutego 2023
welur krzesło

Poszukujesz wygodnych i stylowo wyglądających krzeseł? Postaw na te wykończone przyjemnym w dotyku welurem! Krzesła welurowe, zwłaszcza krzesła klubowe, z wygodnymi podłokietnikami, są prawdziwym hitem. Zobacz, czym dokładnie się wyróżniają i w jakich wnętrzach będą one prezentować się najlepiej!

Welur – co to za materiał?

Welur jest rodzajem materiału, który charakteryzuje się niskim i grubym włosiu. Dzięki temu wyróżnia się on bardzo przyjemną w dotyku fakturą, która również efektownie zmienia swój kolor w zależności od kąta padania światła. Uzyskuje ona dzięki temu przepiękną głębię i elegancki wygląd.

Do produkcji welurów używane są różnego rodzaju włókna, na przykład bawełna, jedwab czy włókna sztuczne.

W przypadku tapicerek używanych w branży meblarskiej najczęściej są to właśnie włókna sztuczne, ponieważ charakteryzują się one również bardzo wysoką odpornością na wytarcie i mogą również posiadać dodatkowe właściwości, na przykład mogą być łatwe w czyszczeniu, hydrofobowe, odporne na zadrapania przez zwierzęta.

Rodzaje krzeseł welurowych

Welur jest używany do wykończenia wielu typów mebli, w tym również krzeseł. Jakie krzesła welurowe są obecnie najczęściej wybierane przez klientów?

  • Krzesła welurowe klubowe – są to krzesła wyróżniające się szerszym siedziskiem i oparciem, a także podłokietnikami, które nadają im wygląd fotela. Są one dzięki temu bardzo wygodne i również mogą być używane zamiast foteli.
  • Krzesła welurowe bez podłokietników – proste krzesła, które ze względu na brak podłokietników zajmują również mało miejsca.
  • Hokery welurowe – wysokie krzesła barowe, które wykończone są tapicerką wykonaną z weluru. Są one przeznaczone do używania przy blacie.

Kolory krzeseł welurowych – co wybrać?

Obecnie producenci krzeseł oferują swoim klientom mnóstwo modeli wykończonych w welurze. Tkanina ta występuje też w różnorodnych kolorach, co powoduje, że można łatwo dopasować je do charakteru wnętrza i do swojego gustu.

Bardzo popularnym wyborem są krzesła w kolorach głębokich i intensywnych, na przykład jak krzesło welurowe czarne, granatowe, szmaragdowe. Welur w tych przypadkach prezentuje się bardzo efektownie.

Również dużym powodzeniem cieszą się kolory pastelowe, zgaszone, na przykład jak kremowy, jasnoszary, pudrowy róż, błękitny, miętowy czy beżowy.

Dobór koloru powinien przede wszystkim bazować na stylu aranżacji wnętrza, aby dzięki temu można było uzyskać efektownie prezentujący się wystrój.

W jakich aranżacjach sprawdzą się welurowe krzesła?

Powyższe krzesła welurowe mogą mieć również zróżnicowane style, na przykład mogą one doskonale wpisywać się w aranżacje klasyczne, nowoczesne, glamour czy loftowe.

W klasycznych wnętrzach często umieszcza się krzesło welurowe wykończone z użyciem dekoracyjnego pikowania oraz nitów. Welur łączony z drewnem nadaje wtedy meblowi tradycyjny i elegancki wymiar. Dominują głównie kolory jak brązowy, kremowy, zgniła zieleń, szmaragdowy, granatowy czy bordowy.

Z kolei w aranżacjach w stylu glamour często można zobaczyć krzesła welurowe szare, kremowe, czarne, ale również granatowe czy w odcieniu pudrowego różu. Popularne są zwłaszcza modele zdobione przez pikowanie, nity, kołatki.

Nowoczesne aranżacje bardzo efektownie wyglądają z krzesłami o kształtach geometrycznych, bez widocznych dekoracji.

Z kolei we wnętrzach typu loft można zobaczyć krzesła w wielu stylach – zarówno tych wpisujących się w klasyczne, jak i w nowoczesne aranżacje.

Gdy zatem poszukuje się wygodnych krzeseł do salonu, jadalni czy do kuchni, warto pomyśleć o krzesłach welurowych. Efektowny wygląd oraz komfort powodują, że obecnie są one jednymi z najczęściej kupowanych krzeseł przez klientów w Polsce i na całym świecie!

Komentarze są wyłączone.