Kiedy warto wybrać krzesło z podłokietnikami?

welur krzesło
Hit we wnętrzach – krzesło welurowe!
19 listopada 2022
krzesło patyczak
Klasyka znów w modzie – poznaj krzesła patyczaki!
17 maja 2023
krzesła Embla 4LA LB UPH

Podłokietniki w krzesłach nadają im większy komfort oraz powodują, że wyglądają bardzo efektownie. Kiedy warto zdecydować się na zakupienie krzeseł z podłokietnikami? Zobacz, w jakich wnętrzach sprawdzą się one najlepiej i jak wybrać odpowiednie modele!

Do jakich wnętrz nadają się krzesła z podłokietnikami?

Krzesła z podłokietnikami mają uniwersalne zastosowanie i można wykorzystać je w praktycznie każdym wnętrzu.

Najczęściej krzesła wyposażone w podłokietniki używane są w jadalniach oraz w kącikach jadalnianych umieszczanych w kuchniach oraz w salonach w mniejszych domach i mieszkaniach. Zapewniają one wtedy wysoki komfort podczas wspólnych posiłków, a także w trakcie przyjęć przy stole.

Coraz częściej wybiera się również krzesła z podłokietnikami do salonu. Mowa tu w szczególności o krzesłach nazywanych klubowymi albo fotelowymi, które swoją budową przypominają fotele. Są one wyposażone w wygodne, szerokie oparcia i siedziska oraz podłokietniki. Są w pełni tapicerowane, co powoduje, że wyglądają jak fotele, natomiast ich nóżki nawiązują do konstrukcji krzesła.

Również krzesła z podłokietnikami mogą sprawdzić się w innych przestrzeniach, na przykład można ustawić je w sypialni, pokoju dziecka, na korytarzu czy w przedpokoju.

Embla

Rodzaje krzeseł z podłokietnikami – przegląd modeli

Producenci oferujący krzesła z podłokietnikami mogą obecnie zaoferować je klientom w najróżniejszych wariantach. Jakie z nich cieszą się największym powodzeniem klientów?

Tapicerowane krzesła z podłokietnikami

Dzisiaj to właśnie krzesło tapicerowane z podłokietnikami jest najpopularniejszym modelem. Warto wskazać tutaj właśnie na wspomniane wcześniej krzesła klubowe, fotelowe, które mają tapicerowane siedziska, oparcia i podłokietniki osadzone zwykle na cienkich nóżkach lub ramach metalowych.

Poza powyższymi modelami również dostępne są krzesła wykonane z innych materiałów wyposażone w tapicerowane oparcia, siedziska i podłokietniki. Są to głównie krzesła drewniane, które dzięki zastosowaniu tapicerek i podłokietników zapewniają jeszcze większy komfortu użytkowania.

Krzesła drewniane z podłokietnikami

Bardzo popularną rodziną krzeseł z podłokietnikami są też krzesła drewniane. Do ich produkcji używane są różne gatunki drewna – sosnowego, dębowego, jesionowego czy bukowego, co wpływa na ich wygląd i wytrzymałość.

Takie krzesła można kupić zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. W pierwszym przypadku najczęściej mają one efektowne zdobienia, natomiast w drugim proste, geometryczne ramy.

krzesło z podłokietinkiem

Krzesła z tworzywa z podłokietnikami

Warto też wskazać, że obecnie w sprzedaży można znaleźć krzesła wykonane z tworzywa sztucznego wyposażone w wygodne podłokietniki. To meble świetnie nadające się do współczesnych aranżacji, ale również można wykorzystać je we wnętrzach z klasycznymi meblami, by stworzyć eklektyczną przestrzeń.

Wykonane z tworzyw sztucznych krzesła z podłokietnikami są dostępne w wielu ciekawych wariantach, na przykład mogą być to krzesła wykonane z jednego odlewanego elementu tworzącego siedzisko, oparcie i podłokietniki, ale tęż krzesła z klasycznymi podłokietnikami.

Krzesła z podłokietnikami – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  • Zwróć uwagę na szerokość krzeseł – ma ona szczególne znaczenie w przypadku ich wyboru do jadalni, by zmieścić określoną liczbę przy stole. Krzesła z podłokietnikami zajmują więcej miejsca niż te bez nich.
  • Sprawdź, czy podłokietniki są odpowiednio ułożone – zbyt szerokie nie będą spełniały swojego zadania.
  • Zobacz, jak wykończone są podłokietniki – powinny być one przyjemne w dotyku, gdy są tapicerowane, a w przypadku drewna czy tworzywa nie powinny mieć ostrych elementów.

Komentarze są wyłączone.