Komfortowa praca w biurze, czyli jaki fotel prezesa wybrać?

krzesło biurowe ergoomiczzne ergofix
Krzesło siatkowe – charakterystyka wygodnego krzesła biurowego
24 grudnia 2021
krzesło biurowe ergoomiczzne ergofix
Krzesło biurowe ergonomiczne – dlaczego go potrzebujesz?
29 sierpnia 2022
fotel skórzany do gabinetu prezesa

Wygoda i ergonomia to warunek podstawowy każdego biura. W gabinetach osób zajmujących kierownicze stanowiska w firmie liczą się jednak także inne kwestie. Znaczenie ma wygląd i jakość mebli. Dlatego kwestii wyboru optymalnego krzesła do biura prezesa warto poświęcić nieco uwagi.

Dobry fotel do gabinetu prezesa – jakie ma znaczenie?

Gabinet prezesa jest jednym z najważniejszych miejsc w firmie i to z różnych powodów. Często to w pokoju prezesa podejmowane są najważniejsze decyzje w przedsiębiorstwie, np. o kierunkach rozwoju czy podpisaniu umów z kontrahentami. Tu odbywają się spotkania, negocjacje i rozmowy z ważnymi klientami. Jest to też miejsce, w którym szef firmy pracuje na co dzień, a jako że – wbrew temu co się wielu osobom wydaje – zarządzanie przedsiębiorstwem to ciężka praca, muszą tu być zapewnione odpowiednio komfortowe warunki.

Właśnie dlatego meble do gabinetu prezesa powinny być jak najlepsze. Muszą to być przedmioty wysokiej klasy. Ich zadaniem jest odzwierciedlanie prestiżu firmy i robienie dobrego wrażenia. Muszą podkreślać rolę i stanowisko osoby, która z nich korzysta. Chodzi też o zachowanie profesjonalnego wyglądu. Stanowiska prezesa wywołuje pewne skojarzenia. Fotel skórzany prezesa jest jednym z elementów wizerunku, którego oczekuje się od poważnego biznesmena.

Zarazem nowoczesny gabinet prezesa musi zapewniać odpowiedni standard, jeśli chodzi o ergonomię i wygodę. W biurze spędza się dużo czasu. Efektywność pracy biurowej zależy zaś od tego, czy w miejscu tym są komfortowe warunki. Gabinet powinien je gwarantować, oferując jednocześnie możliwość odpoczynku i sprawiając, że praca będzie przyjemnością. Solidny obrotowy fotel skórzany jest jednym z tych elementów wyposażenia, które pozwalają spełnić te wymagania.

Idealny fotel biurowy prezesa – jaki powinien być?

Czym się kierować, wybierając ekskluzywny fotel gabinetowy? Jakie parametry musi on spełniać, aby można było uznać, że nadaje się do biura prezesa? Z pewnością należy tu podkreślić, że design powinien iść w parze z jakością. Fotel prezesa jest meblem, od którego oczekuje się tego, by odznaczał się najwyższym standardem pod każdym względem.

Zarówno wygląd, jak i wykończenie są tu ważne i powinny być na odpowiednim poziomie. Liczy się więc dobry design. Fotel skórzany musi się dobrze prezentować. Jednocześnie należy wymagać, by mebel ten był trwały, solidny i wytrzymały. Co ważne, nie musi wcale dużo kosztować. Nie może jednak sprawiać wrażenia mebla taniego, po którym widać oszczędności. Niedobrze również, gdy takie krzesło zniszczy się po paru miesiącach korzystania z niego. Wytarty materiał siedziska, skrzypiący mechanizm, przetarta skóra na podłokietnikach – w fotelu prezesa tego nie powinno być nawet po kilku latach użytkownika. Jakość mebla ma więc duże znaczenie.

Zarazem stylowy fotel biurowy dla prezesa powinien zapewniać wysoki komfort użytkowania. To zaś oznacza, że trzeba szukać modeli, które posiadają jak najszersze udogodnienia i jak największe możliwości regulacji poszczególnych elementów. Może to być nawet fotel prezesa z masażem. Jednakże wygody, jakie mebel ten zapewnia, nie muszą być aż tak zaawansowane. Dobrze, gdy fotel prezesa oferuje podstawowe funkcje, takie jak możliwość regulacji siedziska, mechanizm synchroniczny, regulacja podłokietników. Jeszcze lepiej, gdy oferuje dodatkowe podparcie dla części lędźwiowej, wyprofilowanie oparcia, zagłówek.

Ponadto, materiał wykorzystany na obicie ma być przyjemny w dotyku i łatwy w czyszczeniu. Takie parametry spełnia skóra naturalna, która jest wygodna i dobrze się prezentuje. Rzecz jasna fotel biurowy dla prezesa nie musi wykorzystywać wyłącznie skóry naturalnej. Ekoskóra, czyli skóra sztuczna, imitująca tę prawdziwą, coraz częściej udanie konkuruje ze swym naturalnym odpowiednikiem. Inne materiały też mogą być interesujące. Warto podkreślić, że skórzany fotel to nie jedyna opcja dla prezesa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w gabinecie stanął na przykład elegancki, obrotowy fotel do biura z siatki. Jeśli tylko ma on luksusowy, ekskluzywny design, a gabinet ma bardziej nowoczesny charakter, taki mebel też się sprawdzi. Koniecznie trzeba jednak zwracać uwagę na jakość tkaniny z jakiej dany model wykonano.

Skórzany, drewniany czy z tworzywa – jaki fotel biurowy dla prezesa jest najlepszy?

Fotel prezesa to mebel premium. Stanowi ozdobę gabinetu. Właśnie dlatego tak często wybierany jest do niego fotel skórzany. To mebel, który wygląda efektownie i zapewnia komfort. Na wykończenie nie musi być jednak wykorzystana tylko skóra naturalna, skóra syntetyczne czy tkanina taka jak welwet.

Interesującą alternatywą designerski fotel obrotowy drewniany, a właściwie z drewnianymi elementami wykończenia. Drewno ma szlachetny, naturalny, a jednocześnie elegancki charakter. W fotelu biurowym można je wykorzystać na podłokietniki lub jako ozdobę podstawy jezdnej. Zarazem istnieją modele, których siedzisko i oparcie jest drewniane.

Jeszcze inne modele mogą stosować tworzywo sztuczne lub elementy metalowe, eksponując je wizualnie. Nowoczesny gabinet doskonale wykorzysta atuty, jakimi cechują się tego typu meble do gabinetu. Fotel skórzany, choć wydaje się zatem opcją domyślną, jeśli chodzi o fotel prezesa, jest tylko jednym z wariantów, które warto rozważyć. Warto zarazem pamiętać, by skórzany fotel gabinetowy był dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Każdy z nas ma inną sylwetkę, inne preferencje i inny sposób siedzenia. Jedni użytkownicy preferują wysokie oparcie, a dla innych ważniejsze jest jego wyprofilowanie. Dla niektórych istotny jest ruchomy zagłówek, a inni zwracają uwagę przede wszystkim na podłokietniki. W tym kontekście trudno wskazać najlepszy fotel skórzany prezesa. Konkretny model każdy musi dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań.

Komentarze są wyłączone.