Krzesło siatkowe – charakterystyka wygodnego krzesła biurowego

nastolatek przy biurku
Jakie krzesła młodzieżowe warto kupować? Praktyczne porady dla rodziców
13 marca 2021
fotel skórzany do gabinetu prezesa
Komfortowa praca w biurze, czyli jaki fotel prezesa wybrać?
10 czerwca 2022
krzesło biurowe ergoomiczzne ergofix

Współcześnie coraz więcej obowiązków wykonujemy z użyciem komputera, a w większości firm znajduje się co najmniej kilku pracowników spędzających swój dzień w pracy przy biurku i z dłońmi na klawiaturze. Taka praca potrafi niekiedy wywoływać ogromny dyskomfort i zmęczenie, zwłaszcza w środku upalnego lata. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobre krzesło biurowe, które często okazuje się być nie tylko udogodnieniem, ale niezastąpionym towarzyszem każdego pracownika biurowego. Szczególnie warto zwrócić uwagę na krzesło biurowe siatkowe – co je wyróżnia?

Jak wygląda krzesło siatkowe?

Krzesło obrotowe siatkowe nie wykorzystuje jako oparcia klasycznej tapicerki, a zamiast tego plecy użytkownika są oparte o elastyczną i wytrzymałą siatkę. Czasami można też spotkać modele z siatkowym zagłówkiem, ale siedzisko prawie zawsze jest wykonane z wygodnej tapicerki. Ponadto krzesła siatkowe zwykle są wyposażone w podłokietniki, kółka oraz możliwość regulacji wysokości i kąta przechylenia. Wyżej wspomniana siatka jest tu jednak najważniejszym elementem. Po co się ją montuje?

Krzesło siatkowe – rola siatki na oparciu

Siatka zamiast oparcia ma za zadanie przede wszystkim zapewniać łatwy dostęp powietrza plecom siedzącej na krześle osoby. Dzięki temu nie tylko odczuwa ona większy chłód, ale również nie poci się tak intensywnie jak na krześle tapicerowanym. Wpływa to pozytywnie na samopoczucie i komfort, których zachowanie jest szczególnie ważne przy wielogodzinnej pracy przed komputerem.

Ponadto siatka, choć nieco twardsza od tapicerki, jest znacznie zdrowszym oparciem, dzięki któremu kręgosłup nie będzie narażony na zniekształcenia. Krzesło siatkowe idealnie dostosowuje swój kształt do pleców użytkownika, jednocześnie wywołując na nich nacisk zmuszający do zachowania odpowiedniej postury. W połączeniu ze wcześniej wspomnianą możliwością regulacji wysokości i nachylenia krzesła siedzący może całkowicie dostosować je do budowy i potrzeb swojego ciała.

Zarówno świetna wentylacja, jak i możliwość zachowania prawidłowej postawy przekładają się na bardzo wysokie poczucie komfortu osób siedzących na krześle siatkowym.

krzesła siatkowe

Czy krzesło siatkowe jest brzydkie?

Niestety wybierając meble biurowe należy mieć na uwadze nie tylko ich praktyczne funkcje, ale również zgodność z kompozycją aranżacyjną biura. Jednak, wbrew temu co mogłoby się wydawać, siatkowe krzesła biurowe często prezentują się nawet lepiej od swoich tapicerowanych odpowiedników. Idealnie wpasowują się one do biur urządzonych w stylu nowoczesnym, ale nie powinny też zaburzać kompozycji innych pomieszczeń. Na dodatek na rynku dostępna jest cała gama najróżniejszych wersji kolorystycznych takowych krzeseł.

Krzesło siatkowe biurowe, czy może gamingowe?

Oczywiście nikt nie zakazuje używania krzesła biurowego przy innych stanowiskach komputerowych. Omawiany rodzaj może doskonale posłużyć chociażby jako krzesło gamingowe z siatką. Czasami graczom przewiewność i prawidłowa postura zapewniana przez krzesła siatkowe są nawet bardziej potrzebne niż pracownikom biurowym, zwłaszcza w wakacje, kiedy młodzi mają znacznie więcej czasu na granie w gry wideo, ale jednocześnie muszą liczyć się z wysokimi temperaturami powietrza. Na krześle siatkowym dla graczy mogą oni przesiedzieć nawet cały dzień grając w ulubione tytuły, bez odczuwania większego dyskomfortu.

Rozwiązanie to jest też godne polecenia każdej innej osobie, która spędza sporo czasu przed ekranem komputera. W końcu chyba nie ma nikogo kto nie ceniłby sobie zalet z jakimi wiąże się zakup krzesła gamingowego z siatką.

Komentarze są wyłączone.